• En Yeniler
  • Çok Satanlar
  • Popüler
  • Editörün Seçimi
Toplam 4 ürün görüntüleniyor.

Elektriği en verimli şekilde kullanan elektrikli ankastre ocak, mutfağa yenilik getirir. Ankastre olması nedeniyle bankoya gömülü şekilde kullanılır. Elektrikli olması nedeniyle doğalgaz ya da LPG bağlantısı istemez. Mutfağa modern bir dokunuş katan elektrikli ankastre ocaklar, iki ya da dört göze sahip olabilir. Elektrikli ankastre ocağın tencereyi ısıtmasına rağmen etrafa saçılan yemeği yakmaması en pratik özelliklerinden biridir. Ocakta tencereyi ısıtan bölge haricinde ocağın kalan kısmı ısınmaz. Yemekleri en az enerji kaybı ile en kısa süre içinde pişirebilirler. Aynı zamanda güvenlik düğmesi çocuklu aileler için pratiktir.

Elektrikli Ankastre Ocak Modelleri & Özellikleri

Elektrikli ankastre ocak modellerinde elektrik, rezistans aracılığıyla cama ısı verir. Isıya son derece dayanıklı olan cam da, kabı ısıtır. Bu modeller, her türlü tava ya da tencere ile kullanıma uygundur. Elektrikli ankastre ocaklar üzerinde ısı ayarı tuşları bulunur. Pişen yemeğinizin ısısını bu tuşlar yardımıyla doğrudan kontrol edebilirsiniz. Elektrikli ankastre ocak modelleri dokunmatik ve tuşlu olmak üzere kullanıcı deneyimi açısından ikiye ayrılır. Aynı zamanda 4’lü olduğu gibi 2’li ocak modelleri de vardır. Özellikle küçük bir mutfak tezgahına sahip olan kişiler için 2’li ankastre ocaklar idealdir. Elektrikli ankastre ocak renkleri genellikle gri, beyaz ve siyah tonlarında olur.

Günümüzde bir çok farklı elektrikli ankastre modeli bulunmaktadır. Öncelikle standart ocak boyutlarında olan dört ısıtıcılı modeller, en çok tercih edilen elektrikli ankastre ocak modelleridir. Bu modellerde ızgaralı ve ızgarasız alternatifler de bulunulabilir. Bunun yanında mutfakta yeriniz dar ise ya da çok sık yemek yapmıyorsanız daha küçük elektrikli ankastre ocak modellerini de tercih edebilirsiniz. Daha küçük modellerde bir ya da iki ısıtıcı alan bulunmaktadır.

Tek ya da iki ısıtıcılı modeller çekirdek aileler ve bekarlar için de son derece kullanışlı alternatifler sağlarlar. Fazla yer kaplamadıkları için de mutfakta kolaylık sağlarlar. Elektrikli ankastre ocakların en önemli özelliği elektrik enerjisi kullanmalarıdır. Bir diğer özelliği de tezgah içine monte edilerek tezgahla yekpare bir hava verir ve mutfağa ayrı bir şıklık katar.

İhtiyaçlarınıza uygun bir elektrikli ankastre modelini seçmeniz, hem yemek pişirmekte hem de yerden kazanmakta size büyük fayda sağlar. Bunun yanında elektrikli ankastre ocak modelinizi seçerken enerji sarfiyatına da dikkat etmelisiniz.

Kullanacağınız elektrikli ankastre ocağın A ve daha üzeri bir tasarruf değeri taşıması enerji harcamanızı ciddi bir şekilde azaltacaktır.

Kısacası, elektrikli ankastre ocak modeline karar verirken, seçtiğiniz modelin boyutu, boyutun mutfağınızdaki yerle uyumu, mutfak tasarımınız ve sizin beğenilerinize göre malzeme ve renk seçimi, ailenizdeki kişi sayısı, yemek yapma sıklığınız ve modelin tasarruflu olması başlıca değerlendirilecek olan faktörlerdir.

Elektrikli Ankastre Ocak Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Marka ve modeline bağlı olarak elektrikli ankastre ocak malzemesi değişkenlik gösterebilir. Genellikle modellerde, yıpranma ve paslanmaya oldukça dayanıklı olan paslanmaz çelik kullanılır. Sert ve pürüzsüz yüzey için herhangi bir koruyucu tabaka gerekmez.

Elektrikli Ankastre Ocak Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Farklı model ve özellikteki pek çok ürün arasından ocak seçerken dikkat etmeniz gerekenler arasında şunlar yer alır;

Ocak boyutu: Standart ebatlarda dört ısıtma noktası vardır ve daha büyük ebatlarda altı ve üstü göz yani ısıtma noktası bulunabilir. Mutfak tezgahınızın büyüklüğüne göre uygun modeli seçebilirsiniz.

Bütçe: Ayırdığınız bütçeye bağlı olarak pek çok farklı fiyat aralığında ve özellikteki ocaklara ulaşabilirsiniz. 

Ürünün model ve özellikleri: Üründe çocuk kilidi isteyip istemediğiniz, tuşlu mu dokunmatik mi ocak aradığınız, ürünün paslanmaz çelikten olup olmadığı gibi faktörler modelden modele değişkenlik gösterecektir. Ayrıca ocağın üst kısmının ve bazı bölümlerinin cam seramikten olması da kimi kullanıcılar için estetik açıdan önemlidir. Hem ısı hem de darbelere karşı da yüksek dayanıklılık sergileyen cam seramik, asitten de etkilenmez ve aşınma durumu ortaya çıkmaz.

Elektrikli Ankastre Ocak Avantajları Nelerdir?

Elektrikli ankastre ocak avantajları kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Güvenlik konusunda ileri teknolojiyle donatılmış olan bu ocaklarda çocuk kilidi özelliği bulunur. Özellikle küçük çocuğu olan ebeveynler için işe yarar bir özelliktir. Çocuğun kazara ocağı açması ve ısıdan zarar görmesini bu fonksiyon zorlaştırır. Çocuk tuşlara rastgele basıyor olsa bile ürün çalışmaz. Estetik görünüm sayesinde mutfağınızı daha şık ve modern bir yapıya kavuşturur. Bu tür ocakların en büyük avantajlarından biri de mutfakta az yer kaplamasıdır. Düz bir yüzeye sahip oldukları için, ocağı kullanmadığınız durumlarda tezgah gibi değerlendirmeniz mümkündür. İnce yapısı sayesinde tezgah üzerinde yükseklik de oluşturmaz. Elektrikle çalıştığı için ayrıca dilerseniz bu ürünü herhangi bir yerde kullanabilirsiniz. Diğer yakıt türlerine göre aynı zamanda elektrikli ocaklar bütçe dostudur. Ürünün diğer avantajları modelden modele değişiklik gösterebilir.

Elektrikli Ankastre Ocak Kurulumu Nasıl Yapılır?

Ocağın kurulumu için ilk olarak ocağın yerleştirileceği tezgah belirlenmelidir. Ocak, düz bir tezgaha monte edilmelidir. Pencere, kapı, fan ya da ısıtma sistemleri gibi hava akımının güçlü olduğu alanlara kurulum yapmaktan kaçınılmalıdır. Tezgah açıklığı boyutları, kurulum kılavuzundan bulunup ona uygun ayarlamalar yapılmalıdır. Ocağın kurulum talimatları için mutlaka kullanım kılavuzu okunmalıdır. Genelde bu ocaklarda, ürün, kablosu ile doğrudan bağlantı kutusuna bağlanır. İşlem sırasında elektrik çarpma tehlikesi için gerekli güvenlik tedbirlerini aldığınızdan emin olmanız önerilir. Kurulumu son derece basit olan bu ürünlerde yemeklerinizi pişirdikten sonra kullandığınız göz bir süre daha sıcak kalmaya devam edecektir. Hala sıcak durumdayken dokunmatik ekranlı bir model kullanıyorsanız ekranda büyük “H” sembolü gözün çok sıcak, küçük “h” sembolü ise sıcak olduğu anlamına gelir. Modele göre semboller ve kullanım talimatları değişkenlik gösterebilir.

Elektrikli Ankastre Ocak Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrikli ankastre ocak bakımı zahmetli ve rutin bir süreç değildir. Montaj esnasında yetkili servis kurulumu yaptıysa montaj esnasında ortaya çıkabilecek kırılma gibi kazalar minimuma indirgenir. Herhangi bir hasar ya da elektrik kaçağı gibi bir durumla karşı karşıya kalınmadığı sürece bakım gerektirmez. Kullanılmadığında gözlerin uzun süre açık bırakılması önerilmez. Elektrikli gözler, bazı modeller için yağ bakımı gerektirebilir. Kullanım talimatlarını okuduğunuz takdirde cihazınızın böyle bir bakıma ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilir; yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Doğru bir şekilde temizliğini yaptığınız ve kullanım talimatlarına uyduğunuz sürece rutin bakım işlemlerine ihtiyacınız kalmayacaktır. Herhangi bir problem ile karşılaştığınız takdirde yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. 

Elektrikli Ankastre Ocak Nasıl Temizlenmeli?

Ankastre ocaklar genellikle kolay temizlenebilir oluşları ile anılır. Elektrikli ankastre ocak temizliği yapmadan önce ocağın kilitli ve yüzeyinin soğuk olduğundan emin olmak gerekir. Bir miktar sıcak su ve bulaşık deterjanı yardımıyla ocağın pürüzsüz yüzeyini temizleyip kurulamak mümkündür. Bir bez ya da sünger yardımıyla deterjanı yayabilirsiniz. Mikrofiber bezler, cam yüzeylerde çizik bırakmadığı için ankastre setleri temizlemek için uygun ürünlerdir. Ocağı temizledikten sonra kurulamanız ve dış yüzeyde deterjan kalmadığından emin olmanız önerilir.  

Elektrikli ankastre ocakların bir diğer özelliği de kolay temizlenebilir olmalarıdır. Ocak üzerinde ızgara bulunmadığı için ocaklar herhangi bir aparatın çıkartılmasına gerek kalmadan kolayca temizlenebilirler. Ancak bu kolaylığın yanında elektrikli ankastre ocaklarda kullanılan malzemeye de dikkat etmek büyük önem taşır.

Cam ve vitroseramik yüzeyler sert cisimlerle temizlendiklerinde kolayca çizilebilirler. Bu nedenle sert teller, fırçalar ya da temizlik süngerlerinin sert olan satıhlarıyla temizlik elektrikli ankastre ocağınızın çizilmesine yol açabilir.

Aynı şekilde sert ya da toz halinde olan deterjan malzemelerinin kullanımı da elektrikli ankastre ocağınızın çizilmesine yol açabilir.

Elektrikli ankastre ocağınızı temizlerken sıvı deterjan kullanmayı tercih ediniz. Aynı şekilde silerken yumuşak bir temizlik bezi kullanmanızı öneririz. Ocakta yemek pişirdikten hemen sonra lekeleri henüz tazeyken temizlemeniz elektrikli ankastre fırınınızın uzun ömürlü olması ve çizilmemesi için yararlı olacaktır.

Kurumuş lekeleri sert cisimlerle temizlemek çiziklere yol açabilir. Bu tür lekeler oluştuğunda elektrikli ankastre ocağınızda lekenin bulunduğu bölüme yumuşatmak amacıyla sıvı deterjan uygulayarak bir süre lekenin yumuşamasını bekleyiniz. Bu şekilde daha kolay ve çizilmeden temizliği gerçekleştirebilirsiniz.

Elektrikli ankastre ocağınızı temizlemeden önce kullanım kılavuzunu inceleyerek temizlik için yapılan önerilere uymanız ocağınızın ömrünü uzatacaktır.

Elektrikli Ankastre Ocak Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektrikli ankastre ocak kullanımı esnasında dikkat etmenizde fayda olan bazı noktalar vardır. Bunlardan biri diğer ocak türleri için de geçerli olan kapaklı tencere ve tava kullanımıdır. Kapak, tencere veya tavanın içindeki ısıyı koruduğu için yakıt tüketimi 4 kat azalır. Dolayısıyla elektrik tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Ocak gözünü tencere tabanının boyutuna uygun olarak tercih etmek bir diğer önemli unsurdur. Tencerenin büyük olması durumunda büyük; küçük olması durumunda küçük gözü tercih etmek de yakıt tüketimi üzerinde etkilidir. Yemekleri cam tabaklarda ya da konservelerde pişirmemek gerekir. Patlama riski olan bu gibi ürünleri ısı ile temas ettirmemek gerekir. Tencere, tava, cezve, çaydanlık gibi ocakta kullanılabilir olan ve ısıya dayanıklı ürünler tercih edilmelidir. 

Elektrikli Ankastre Ocak Ölçüleri

Elektrikli ankastre ocak ölçülerini değerlendirmeden önce, ilk olarak bakılacak alan mutfağınızdır. Mutfağınızın büyüklüğü, mutfağınızda ankastre ocak için yer olup olmadığı, yer yoksa tezgahınızda ocak için ne kadar yer ayırabileceğiniz konularını çözmek gerekir.

Günümüzde bir çok mutfakta ankastre ocaklar için tezgahta özel olarak belirli yerler ayrılmıştır. Yeri belli olan ocak alanlarının ölçüsünü önceden alarak ölçüyü Simfer satış danışmanı ile paylaşmanız durumunda Simfer satış danışmanınız size o alana uygun ölçülerde elektrikli ankastre ocak modellerini gösterecektir.

Alan ve o alana uygun modeller belli olduktan sonra mutfağınızın tarzına göre en uygun model ve rengi seçebilirsiniz. Simfer’de mutfağınızın tarzına uygun elektrikli ankastre ocak modelleri bulunmaktadır.

Mutfağınızda ocak için ayrılmış bir yer olmadığı durumlarda siz belli bir alan belirleyebilir, buna göre istediğiniz ölçüde elektrikli ankastre ocağı alabilirsiniz.

Genelde daha yaşlı evlerde ya da stüdyo ve 1+1 gibi daha küçük evlerde mutfaklarda ankastre ocak için yer bulunmayabilir. Bu durumda tek gözlü ya da iki gözlü, daha küçük ölçülerde elektrikli ankastre ocakları tercih edebilirsiniz.

Elektrikli Ankastre Ocak Fiyatları

Elektrikli ankastre ocak fiyatları ürünün boyutu, göz sayısı, malzemesi, markası, modeli, kalitesi ve ürüne bağlı olmayan dış etkenlere göre değişkenlik gösterebilir. Ürünün boyutu fiyat üzerinde etkili bir unsurdur. Küçük boyutlu ürünlerde göz sayısı daha az olur. Dolayısıyla bu durum fiyat üzerinde artış ya da azalışa yol açabilir. Ürünün güvenilir ve tanınan bir markanın modeli olması, kalitesi üzerinde doğrudan etkili bir unsur olabilir. Aynı zamanda, herhangi bir problem ile karşılaştığınızda yetkili servis ile iletişime geçme, garanti süresi, üründe tercih edilen malzemeler gibi bir çok konuda güvenilir bir markadan ürün almak fark yaratacaktır. Siz de tanınan ve güvenilir bir marka olan Simfer'den bir elektrikli ankastre ocak seçebilir, güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Ankastre ocakların evrilmesinde son adım elektrikli ankastre ocakların yapılmaya başlanması ile olmuştur. Alışılageldik gaz kullanımının aksine bu tür ocaklarda elektrik kullanılır. Indüksiyon teknolojisi ile ocak elektrik enerjisi ile ısıtılır ve yemek bu ocakta bu şekilde pişirilir.

Özellikle teknolojinin son yıllarda gelişmesi ile elektrikli ocakların ısınma hızı gaz kullanan konvansiyonel ocaklarla aynı seviyeye gelmiş ve elektrikli ocakların çok kısa sürede ısınarak yemek pişirme sürecinin hızlanmasına yol açmalarını sağlamıştır.

Elektrikli ankastre ocaklar, yalnızca ısıtma fonksiyonları ile değil özgün tasarımlarıyla ve mutfağa kattıkları şıklık ile de tercih nedeni olurlar. Elektrikli ankastre ocaklarda ızgaranın bulunmaması mutfak tezgahında ocağa yekpare ve düz bir görünüm sağlar ve mutfakta daha az yer kaplamalarına yol açar.

Ocakların ankastre özelliği mutfakta ocak için ayrılan yere kolayca yerleştirilip monte edilebilmelerinden kaynaklanır. Günümüzde bir çok konutta mutfaklarda ankastre ocaklar için ayrılmış yerler bulunur. Ankastre ocağınızı almadan önce mutfakta ayrılan yerin ölçülerini alarak, bu alana uygun ölçüde ankastre ocak almanız gerekir.

Ankastre ocaklar kolayca ayrılan yerlere monte edilip sabitlenebilirler. Aynı şekilde taşınma esnasında da kolayca demonte edilip yeni evinize taşınarak tekrar monte edilebilirler.

Daha eski konutlarda ve yer alanının daha kısıtlı oldukları mutfaklarda ankastre ocak alanı bulunmayabilir. Bu durumda mutfağınızın boyutuna, yemek pişirme sıklığınıza ve aile bireyi sayısına göre daha küçük (iki gözlü) elektrikli ankastre ocakları tercih edebilirsiniz. Bu modeller için tezgahınızda daha az yer kaplayacak bir yer belirleyip monte edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hem yerden tasarruf edebilir, hem de ihtiyacınız çerçevesinde bir elektrikli ankastre ocak satın almış olursunuz.

Modern ve yalın görünümleriyle mutfağın vazgeçilmezi olan elektrikli ankastre ocakların mutfak tasarımınıza uyum sağlayacak şekilde beyaz, gri ve siyah renkte modelleri bulunur.

Elektrikli ankastre ocaklar, mutfakta yemek yapmayı bir hayat tarzı olarak gören, yaşam tarzında şıklıktan vazgeçmeyen modern mutfakların vazgeçilmezleridirler.

Elektrikli ankastre ocakların fiyatlarını bir çok farklı faktör belirler. Öncelikle ocağın yapıldığı malzemeler, ocağın boyutu, ocakta bulunan özellikler elektrikli ankastre ocağın fiyatını doğrudan etkileyen alanlardır.

Kaliteli malzemeden yapılan elektrikli ankastre ocaklar fiyata etki etmelerine rağmen kullanım ömürlerinin uzun olması nedeniyle performans değer açısından uzun vadede daha avantajlı bir hale gelirler.

Elektrikli ankastre ocak fiyatlarını etkileyen bir diğer unsur da ocağınızın boyutudur. Aile fertleri sayısına göre ve yemek yapma sıklığınıza göre daha küçük modelleri tercih etmeniz maliyetinizi de olumlu etkileyecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.