Sıralama seçin
Görünüm :
Toplam 24 ürün görüntüleniyor.

Ankastre ocaklar mutfağınızın şekline göre bir çok farklı modelde olabilir. Ocakların modelini belirleyen faktörler, kullanılan malzemeler, ocağın fonksiyonları, ısınma dereceleri ve ilave özelliklerdir. Yine ocakların özel tasarımları ve renkleri de model tercihinizde etkili olacak faktörlerden biridir.

Ankastre ocakların enerji kullanımı farklı şekillerde olabilir. Bazı modeller tamamen elektrikli olabilirken, bazı modeller doğal gazlı ya da tüplü, bazı modeller ise hem elektrikli, hem de doğal gazlı olabilir. Bazı özgün modellerde ise ankastre fırın doğrudan fırının üzerinde olabilir ve iki ısıtma ünitesi birlikte tek bir beyaz eşya olarak satın alınabilir.

Ankastre ocakları tercih ederken belki de en önemli özelliklerden biri ankastre ocağın tasarımıdır. Yeni ankastre ocaklar, kullanılan malzemeler ve özgün tasarımlarıyla çok cezbedici olabilirler. Özellikle çeşitli renkleri ile mutfaktaki diğer beyaz eşyalar ile bütünlük teşkil edebilirler ve mutfakta bambaşka bir şıklık oluşturabilirler.

Ankastre ocaklar sadece geniş ya da önceden yeri hazırlanmış standart mutfaklarda değil, alanı dar olan daha küçük mutfaklarda da kolaylıkla kullanılabilir. Bu tür mutfaklar için daha küçük (tek gölü, iki gözlü ya da üç gözlü) modeller bulunmaktadır. Bu haliyle ankastre mutfaklar sadece geniş alanı olanlar için değil, çekirdek aileler ve bekarlar için de oldukça kullanışlı ve şık ocak alternatifleri arasındadır.

Ankastre Ocak Modelleri

Ankastre ocakların ihtiyaçlarınıza, mutfak alanınıza ve beğenilerinize göre bir çok modeli bulunmaktadır. Ankastre ocak modellerini değerlendirirken bu faktörleri tek tek değerlendirmeniz ve bu soruların yanıtlarına göre karar vermeniz önem taşımaktadır.

Ankastre ocak modellerini seçmeden önce ilk yapılması gereken şey ankastre ocağın yerleşeceği alanın ölçüsüdür. Mutfağınızda ankastre ocağın yerleşeceği bir yuva önceden belirlenmemişse, mutfağınızda tezgahın ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde yerleşeceği alanı belirlemeniz gerekir. Bu alanı belirlerken, yemek hazırlamanız ve rahat çalışmanız için yeterli alanınız olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Ankastre ocağın yerleşeceği alan belirlendikten sonra ilk karar verilmesi gereken konu ankastre ocağın ölçüsüdür. Ankastre ocakları değerlendirirken, ankastre ocakların belirlenen alana sığması ve boş alan kalmaması büyük önem taşır.

Ocak yeri ve ölçüsü belirlendikten sonra, mutfağınızda yer alan mobilya ve aksesuarlarınızın tarzı ve sizin tasarım tercihleriniz başka bir ankastre ocak seçim ölçütüdür. Mutfağınız modern bir tasarımla oluşturulmuşsa daha yalın, daha klasik mobilyalardan oluşuyorsa klasik/retro ocak modellerini tercih edebilirsiniz. Tasarımı göz önüne alırken dikkat edilecek bir başka hususta ankastre ocağın rengidir. Mutfağınız daha koyu renkte ise siyah/gri renkte olan ankastre fırın modellerini, daha açık bir mutfağa sahipseniz beyaz/emaye/cam ankastre ocak modellerini tercih edebilirsiniz.

Doğru modeli seçmek için önemli olacak bir başka konu da kullanacağınız enerji kaynağıdır. Evinizde doğal gaz bulunuyorsa, doğal gazlı modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Doğal gazın bulunmadığı konutlarda bazı tüketiciler tüplü modelleri de tercih edebilirler. Gaz kullanımına sıcak bakmayanlar için de son derece şık elektrikli modeller bulunmaktadır. Geçmişte elektrikli modellerde ocağın ısınması için bir süre geçmesi gerekirken, günümüzde elektrikli ocak modellerinin performansları ciddi bir şekilde artmış ve bu süre çok aza indirgenmiştir. Bu nedenle elektrikli ankastre ocakları da gazlı ankastre ocaklarla neredeyse aynı performansta kullanabilirsiniz.

Ankastre ocak modellerinde dikkat edilecek başka bir hususta temizliktir. Bazı kullanıcılar gazlı ankastre ocakların temizliğini zor bulmakta, düz satıha sahip olmalarıyla elektrikli ankastre ocakları daha kolay temizleyebilmektedir. Ocak temizlik kolaylığı da ankastre ocak modeli seçiminde değerlendirilmesi gereken bir faktördür.

Simfer’de ihtiyacınızı tamamen karşılayacak bir çok ankastre ocak modeli mevcuttur. Öncelikle değerlendirilecek konu olan ankastre ocak ölçüsü söz konusu olduğunda Simfer’de hem dört hazneli büyük, hem de iki hazneli küçük ankastre ocak modelleri bulunmaktadır.

Dört hazneli büyük modellerde siyah, gri ya da beyaz cam modellerden herhangi birini seçebilirsiniz. Modele göre hazneler hem döküm ızgara, hem de emaye olarak yapılmıştır. Döküm ızgaralar ısıyı daha iyi yansıtmaları nedeniyle bazı kullanıcılar için tercih sebebi olmaktadırlar. Emaye ızgaralar ise daha kolay temizlendikleri için bazı diğer kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

İkili modellerde Simfer’de hem elektrik kaynağı, hem de doğal gaz kaynağı kullanan ankastre ocak modelleri bulunmaktadır. Son derece şık görünümleri yanında bu modeller enerji ihtiyacınıza ve kullanım alışkanlıklarınıza göre her türlü ihtiyacınızı karşılarlar.

Ankastre Ocak Ölçüleri

Ankastre ocak seçiminde belki de en önemli olan konu ankastre ocak ölçüleridir. Ankastre ocak seçerken mutfağınızın büyüklüğü, yemek yapma alışkanlıklarınız, ailede kaç fert olduğu ve yaptığınız yemek şekilleri önem taşır. Mutfağınız büyükse ve ankastre ocak için ayrılmış bir yer varsa dört gözlü bir ankastre fırın satın almayı düşünebilirsiniz. Simfer’de dört gözlü ankastre ocakların genişliği 60 cm’dir.

Eğer mutfağınızda yeterli yer yoksa, ya da çekirdek bir aileyseniz iki gözlü ankastre ocakları tercih edebilirsiniz. Simfer’de hem elektrikli, hem de doğal gazlı iki gözlü ankastre ocak modelleri bulunmaktadır. İki gözlü ankastre ocak modellerinin genişliği 30 cm’dir.

Ankastre Ocak Fiyatları

Ankastre ocak fiyatlarını belirleyen bir çok etken bulunmaktadır. Size en uygun fiyatlı ankastre ocağı seçerken ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeniz büyük önem taşımaktadır.

Öncelikle belirlenmesi gereken faktör ailenizin büyüklüğüdür. Geniş ailesi olanların ve evde sık ve çeşitli yemekler yapan ailelerin dört gözlü ankastre ocakları tercih etmelerini öneririz. Ancak mutfak alanınız dar ise, çekirdek bir aile ya da bekarsanız iki gözlü ankastre ocakları tercih edebilirsiniz.

Ankastre ocakların fiyatlarını etkileyen ikinci büyük unsur, ankastre ocakların yapılmış olduğu malzemelerdir. Cam seramik modeller günümüzde sık kullanılan ve ankastre ocaklarda tercih edilen malzemelerdir. Yine gazlı modellerde tercih edilecek ızgara da ankastre ocak fiyatını belirleyecek başka bir unsurdur. Burada emaye ya da döküm ızgara alternatiflerinden birini tercih edebilirsiniz. Döküm ızgara ısıyı daha iyi yansıtması nedeniyle tercih sebebi olabilirken, emaye ızgara kolay temizlenmesi ile ön plana çıkmaktadır. Elektrikli ocaklarda ise Simfer’de bulunan hızlı ısıtan (hi-light) ocaklar, hem pratik kullanım sağlamakta, hem de kolayca temizlenebilmektedir.

Ankastre ocaklarda bir başka fiyat belirleyici unsur da ankastre ocaklarda bulunan özelliklerdir. Günümüzde yüksek teknoloji ankastre fırınlara daha iyi ısıtma, pratik kullanım ve güvenlik alanlarında bir çok teknolojik özellik ekleme imkanı sunmuştur. Maliyetinizi dikkate alırken bu özelliklerden sizce önemli olanlarını içeren ankastre ocak modellerini tercih etmeniz uygun fiyatlı bir ankastre ocak seçmenizi sağlar. Simfer’de ankastre ocaklarda bulunan çocuk kilidi, otomatik gaz kesme emniyeti, düğmeden otomatik ateşleme sistemi, kullanım kolaylığı sağlayan önden kontrol sistemi gibi özellikler hem kullanım kolaylığınız, hem de güvenliğiniz için önemli fonksiyonlardır. Ankastre ocak fiyatlarını değerlendirirken yalnızca ocak fiyatına değil enerji kullanımına da dikkat etmek gerekir. Ankastre ocakların A sınıfı olması enerjinin daha verimli kullanılmasını sağlar. Yine tercih ettiğiniz enerji kaynağı da (doğal gaz ya da elektrik) uzun zamanlı kullanımda maliyetlerinizi etkileyecek olan diğer faktörlerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.