• En Yeniler
  • Çok Satanlar
  • Popüler
  • Editörün Seçimi
Toplam 14 ürün görüntüleniyor.

Hava fanı olarak da bilinen davlumbazlar, mutfakta yemek yaparken ağır kokuların oluşmasını engeller. Dumanı, buharı, ısıyı ve yağı filtreleyerek boru yoluyla dışarı atar. Mutfaklarda hava sirkülasyonunun oluşmasını sağlarlar. Ocakların veya fırınlı ocakların üzerine monte edilirler. Hava fanları kullanılmadığı takdirde yağ ve buhar etrafa yayılır. Mutfaklar çabuk kirlenir, dolaplarda lekeler meydana gelir. Mutfağınızı sürekli olarak derinlemesine temizlemek zorunda kalırsınız. Ayrıca yemek pişirirken oluşan buhar diğer mutfak mobilyalarınıza ve eşyalarınıza da zarar verebilir. Mutfağınızın her zaman havadar ve temiz kalmasını istiyorsanız mutfağınıza uygun davlumbaz modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Davlumbaz Modelleri & Özellikleri

Teknik özellikleri, şekilleri, kullanılan malzeme ve ebatlarıyla çok farklı modelleri vardır. Siyah, beyaz, silver davlumbaz renklerinden mutfağınızın dekorasyonuna uygun olan rengi tercih edebilirsiniz. 60 cm genişliğinde modeller ev ve ofis ortamları için daha uygun olur. Dijital touch, uzaktan kumandalı kontrol sistemleri olan yeni nesil modeller en çok tercih edilenler arasında yer alır. 3 ayrı emiş gücüne sahiptirler. Bacalı veya bacasız olarak kullanılabilirler. 500 metreküp/saat hava transferi sağlarlar. Ses seviyeleri 60 dBA’dır. 2 adet LED lambaya sahiptir. Eğik dokunmatik cam, piramit tipi, ada tipi gibi farklı modeller mevcuttur. Eğimli modellerin eğim oranı tercihlere göre değişebilir. Ada tipi modellerde eğim üç ayrı katmandan oluşur. Bu modeller daha profesyonel kullanımlar için uygundur.

Simferde farklı ölçü, tasarım ve modellerde birçok ankastre davlumbaz modeli bulunmaktadır. Öncelikle ölçülerde 60, 70 ve 90 cm davlumbaz modelleri mutfağınızın boyutuna, pişirme ihtiyaçlarına ve ocak genişliğine uygun modelleri seçmenizi sağlar.

Ankastre davlumbaz modeli seçerken davlumbazın tasarımı büyük önem taşır. Kişisel zevkleriniz, mutfağınızın tasarımı, renk tercihleriniz davlumbaz seçiminizi etkileyebilir. Simfer’de farklı zevkler, mutfak tasarımları ve renk tercihleri için bir çok ankastre davlumbaz modeli bulunur.

Farklı renklerde beyaz, siyah, gri, inox, antrasit, kum beji gibi geniş bir seçenek olanağı bulunmaktadır. Aynı zamanda farklı desenli Simfer davlumbazlar da size yepyeni ve farklı mutfak ortamı yaratma olanağı sağlıyor.

Tasarım açısından Simfer’de yine bir çok farklı seçenek bulunuyor. Eğik, piramit, T model ve duvar tipi tasarımlar yanında, modern ve Retro tipi Simfer ankastre setlerin parçası olan davlumbaz modelleri her türlü mutfak tasarımı ve kişisel beğeniye uygun seçenekler sağlıyor.

Seçtiğiniz model be olursa olsun, kullanılan malzeme, içinde bulunan motorun çekim gücü, kullanılan filtrenin kalitesi ve dış yüzeyde kullanılan malzemeler Simfer ankastre davlumbazın performansını ve kalitesi belirleyen unsurlardır.

Davlumbaz Hangi Malzemelerden Üretilmektedir?

Üretimde kullanılan davlumbaz malzemesinin sağlık açısından tehdit oluşturmayan türden olması gerekir. Davlumbazlar genellikle AISI 304 malzemeden yapılır. Isının yüksek olduğu mutfaklarda ise AISI 316 kullanılır. Davlumbazlar malzemelerine göre paslanmaz çelik, alüminyum, galvaniz ve boyalı olarak sınıflandırılır. Üretimlerinde en çok kullanılan alüminyumdur. Galvaniz malzeme gıda dışı sektörlerde kullanılır. 

Davlumbaz Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seçim sırasında bazı kritik önemde detaylar bulunur. Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta ocağınızın ölçüsü ve konumlandırılacağı alandır. Bu unsurlar satın almak istediğiniz modelin genişliğini belirlemeniz açısından önemlidir. Ölçülere ve zevkinize uygun olarak eğik, üçgen, yuvarlak, piramit, ada tipi modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Farklı hız ve kademelere sahip modeller arasında seçim yaparken çekiş gücünü ve gürültü özelliklerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Fazla gürültü yapmayan, kısa sürede hava sirkülasyonu sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Aydınlatma gücü, temizliğinin kolay olması da dikkate almanız gereken özelliklerdir. Estetik açıdan mutfağınızın genel dekorasyonunu bozmayacak biçim ve renkte model olmasına özen gösterebilirsiniz.

Ankastre davlumbazlarda bir çok farklı model bulunur. Ankastre davlumbaz alırken öncelikle mutfağınızda davlumbaza ayrılan yerin ölçülerine dikkat etmelisiniz. Farklı dolap alanlarına göre farklı davlumbaz modelleri bulunur. Dolap alanınızın ölçüsüne göre size uygun boyutta davlumbaz tercih etmelisiniz. Bunun yanında davlumbaz ebadının da ocakla aynı oranda olmasına dikkat ediniz.

Ankastre davlumbaz satın alırken dikkat edilecek bir diğer husus da mutfağınızın tasarımıdır. Günümüzde davlumbazlarda renk, malzeme ve tasarım olarak bir çok farklı model bulunur. Mutfağınızın renk, tasarım anlayışına uygun bir davlumbazı seçmeniz mutfağınızı daha da şıklaştırır.

Ankastre davlumbazlarda farklı hız ve farklı kademeler bulunmaktadır. Davlumbazınızı seçerken mutlaka ses ve gürültü seviyesine dikkat ediniz. Bazı davlumbazların ses seviyesi sizi rahatsız edebilir.

Davlumbazlarda belki de en çok dikkat etmeniz gereken faktör davlumbazın çekim gücüdür. Bu sayede en hızlı şekilde hava sirkülasyonunu sağlayan modelleri tercih etmelisiniz.

Bunlar yanında satın alacağınız davlumbazın kolay temizlenebilir olması da ankastre davlumbaz tercihinde önemli bir unsurdur. Davlumbazın kullanıldığı modelin kolayca temizlenebilmesi mutfağın temizliği ve sizin zamanınızı verimli kullanmanız açısından önem taşır.

Ankastre davlumbazınızı temizlerken davlumbazın kullanıldığı malzemeyi dikkate almanız ve temizlik malzemelerini ona uygun seçmeniz davlumbazınızın performansı ve ömrü için büyük önem taşır. Davlumbazınızı silerken çizik yapan deterjanlardan ve sert fırçalardan kaçınmanız yararlı olur. Davlumbazınızın filtresini de periyodik aralarla değiştirmeniz mutfağınızın hava sirkülasyonu ve ömrü açısından önemlidir.

Davlumbaz Avantajları Nelerdir?

Yemek pişirmek çevredeki havanın kalitesini düşürür. Havada uçuşan bir takım partiküllere neden olur. Filtreleme sistemine sahip davlumbazlar havayı kirleten duman, koku, buhar gibi istenmeyen durumları azaltarak hava kalitesini artırmaya yardımcı olur. Yemek pişirmek çok fazla ısı, duman ve koku ürettiğinden mutfakta geçirilen zamanı eziyete dönüşebilir. Davlumbazlar, mutfakta geçireceğiniz zamanı daha konforlu ve keyifli hale getirir. Mutfağın aydınlatması iyi değilse pişirilen gıdaların rengini, pişip pişmediğini görmek zor olabilir. Birçok davlumbaz modelinde bulunan LED ampuller sayesinde mutfakta ekstra aydınlatma sağlanmış olur. Doğrudan ocak üzerinde bulunan aydınlatma yemek pişirme sürecinde size yardımcı olur. Davlumbaz modelleri sıçrayan ve buharlaşan yağ parçacıklarını çekerek kalıntıların çökmesini en aza indirger. Mutfağınızın çok fazla kirlenmemesini sağlarlar.

Davlumbaz Kurulumu Nasıl Yapılır?

Cihazın takılacağı dolapta 15 cm çapında havalandırma boşlukları açılmış olmalıdır. Cihazdan yüksek performans elde edebilmek için boru dönüş açılarının keskin olmaması gerekir. Kolayca ulaşılabilecek noktada cihaz için bir priz bulunmalıdır. Elektrik şebekesi toprak hatlı ve 220 volt olmalıdır. Öncelikle ocak ızgarasının üstünden standart modeller için en az 65 cm, açılı olan modeller için en az 45 cm yükseklik ölçülerek yatay bir kılavuz çizgisi çizilir. Davlumbaz yerleştirilirken alt kısmı bu çizginin hizasına gelmelidir. Cihazın monte edileceği duvarı ve alt bölümde bulanan ocağı ortalayacak şekilde bir kılavuz çizgisi çizilir. Cihaz kutusunun içinden çıkan montaj şablonu, çizilen yatay ve dikey çizgiler dikkate alınarak duvara yerleştirilir. Montaj şablonunda belirtilen noktalar işaretlenerek matkapla 10 mm çapında delikler açılır. İlave baca gerekirse baca bağlantı aparatı, davlumbazın yüksekliği ve dikey kılavuz çizgisi baz alınarak duvara yerleştirilir. Bağlantı aparatındaki deliklerden duvar işaretlenir ve 6 mm çapında iki delik açılarak aparat sabitlenir. Montaj vidaları, duvar ile arasında 5 mm kalacak şekilde açılan deliklere takılır. Cihazın askı sacları motor kabinine sabitlenir. Duvara asılarak teraziye alınır ve vidaları sıkıştırılır. Cihazın filtre kapağı açılarak iç kısmında bulunan deliklere montaj vidaları takılır. Baca çıkışına alüminyum boru bağlantısı yapılır. Besleme kablosu prize takılır. İç baca, baca bağlantı sacına sabitlenir. Dış baca motor kabini üzerinde bulunan deliklere sabitlenir. Gövde ve alüminyum filtrede bulunan koruyucu bant sökülür. Cihazın ayarları yapılarak çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.

Davlumbaz Bakımı Nasıl Yapılır?

Davlumbazınızın uzun ömürlü olması için kullanımına dikkat etmeniz ve bakımını düzenli yapmanız gerekir. Cam veya çelik malzemelerden tasarlanmış modellere aşındırıcı sünger ve tel sürmemeniz tavsiye edilir. Filtreleri sabit olan modelleri temizlerken yumuşak uçlu fırçalar kullanabilirsiniz. Kullanım sıklığına göre belirli aralıklarla dış yüzeylerin ve filtrelerin bakımını yapmanız cihazdan alacağınız verimi artırır.

Davlumbaz Nasıl Temizlenmeli?

Davlumbazların yüzeylere çizilmelere karşı oldukça hassastır. Yumuşak bir bez deterjanlı suyla silip kurulayabilirsiniz. Davlumbaz temizliğinde soda, asit, klorid ve çözücüler içeren temizlik maddelerini kullanmamaya özen göstermelisiniz. Eğer cihazın yüzeyi çelik veya alüminyum malzemeden üretilmişse özel bakım ürünleriyle temizleyebilirsiniz. Cihazdan daha iyi performans alabilmeniz için filtrelerinin belirli aralıklarla kullanım sıklığınıza temizlemeniz gerekir. Sürgülerinden ya da mandallarından çıkarılan filtreleri fırçalayıp, bol miktarda köpürttüğünüz suyla temizleyebilirsiniz. Yağ ve kirlerden arındırdıktan sonra kurumaya bırakabilir ya da temiz tüy bırakmayan bir bezle kurutabilirsiniz. Davlumbazın diğer kısımlarını ise nemli bir bezle silerek leke bırakmayacak şekilde kurulayabilirsiniz.

Ankastre davlumbazınızın temizliği ve bakımı davlumbazınızın yeni görünmesi, ömrünün uzun olması ve performansı açısından büyük önem taşır.

Ankastre davlumbazın dış temizliğinde buharlaşan yağ ve nemden kaynaklanan lekeler davlumbaza yerleşebilir. Bu lekeleri uzun süre temizlememeniz daha sonra temizlik yaparken zorlanmanıza yol açar. Bu gibi durumlarda lekeyi kazımadan nemli bir bezle yumuşak bir deterjanla silmeniz davlumbazınızın çizilmesini engeller.

Davlumbaz dış temizliğinde aldığınız davlumbazda kullanılan malzeme de belirleyicidir. Cam, metal, inox ya da bunların birlikte kullanıldığı davlumbazlarda bu malzemelere göre temizlik yapılmalıdır. Davlumbazınızı temizlerken çizilmeye yol açan deterjan sıvıları ve sert fırça ve süngerleri kullanmaktan kaçınınız. Uygun temizleyicileri kullanmazsanız davlumbazınızda kalıcı çizikler oluşabilir. Inox malzeme kullanılan bir davlumbazınız varsa Inox için özel olarak üretilmiş temizlik malzemelerini kullanabilirsiniz. Temizlik ve davlumbaz bakımı için satın aldığınız ankastre davlumbazın kullanım kılavuzunu incelemenizi öneririz.

Davlumbaz iç temizliğinde en çok dikkat edilecek nokta filtre temizliğidir. Filtreler yağ ve nemi çekerek mutfağın temizliğinde büyük önem taşırlar. Bu çekim sonucunda zaman içerisinde filtreler yağ ve nem partikülleriyle dolar. Bu durumda filtreyi çıkararak temizlemek ve tekrar takmak önem taşır. Filtreleri zaman zaman çıkarıp takacağınız için satın alacağınız ankastre davlumbazın filtresinin kolayca çıkarılıp takılabileceğine dikkat edin.

Filtreler uzun zaman kullanıldığında temizlenmesine rağmen aşınarak çekim gücünü kaybederler. Davlumbazınızın filtrenin temizlenmesine rağmen performansının düştüğünü ve mutfaktaki koku ve dumanın gitmediğini düşünüyorsanız filtrenizi değiştirmenizi öneririz.

Filtreyi değiştirme aşamasında orijinal Simfer filtresi almanızı öneririz. Aksi takdirde Simfer ankastre davlumbazınızın çekim performansı düşebilir.

Davlumbaz Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davlumbaz kullanımı oldukça basittir. Cihazı çalıştırmak için bir kolu hafifçe çekmek ya da sadece bir düğmeye basmak yeterlidir. Mutfağınızda oluşan buharı etkin bir şekilde gidermek için cihazı yemek pişirmeye başladığınızda açmalı, pişirme işlemi sonlandıktan birkaç dakika sonra kapatmalısınız. Yüksek performans, enerji tüketimi ve gürültüyü azaltmak için filtre cam kapağını açık bırakmamalısınız. Cihaz çalışırken mutfak penceresini açmamalısınız. Çünkü açık pencereler davlumbazın performansını olumsuz yönde etkiler. Pişireceğiniz yemeğin türüne göre kademesini ayarlamalısınız. Seçtiğiniz kademeyi dilediğiniz zaman açıp kapayabilirsiniz. Bazı modellerde yemeğiniz pişme süresine göre süre ayarı yaparak kullanabilirsiniz.

Ankastre Davlumbaz Ölçüleri

Ankastre davlumbazlarda farklı ölçüler mutfağınızdaki dolaplara uygun davlumbazı seçmenize olanak tanır. Simfer’de 60, 70 ve 90 cm ölçülerinde davlumbazlar mutfağınızda farklı dolap alanlarına istediğiniz ölçüde davlumbazı seçmenizi sağlarlar.

Davlumbaz seçerken mutfağınızda bulunan davlumbaz için ayrılmış dolap alanını dikkate almanız gerekir. Doğru ölçüyü aldıktan sonra Simfer Yetkili Servisi’nde satış danışmanına danışarak en uygun ölçüyü belirlemeniz mümkün olacaktır.

Ankastre Davlumbaz Filtresi Ne İşe Yarar?

Davlumbaz filtresi bütün davlumbaz modellerinde bulunur ve belki de davlumbazın en önemli aparatıdır. Mutfakta her zaman kısa süreli ve yağsız yemekler pişmez. Uzun sürede pişen ve yağlı yemeklerin duman, ısı ve kokusunu çekmek için filtre devreye girer. Davlumbazda bulunan filtre yağ ve nemi tutar. Bir çok davlumbazda bulunan filtreler sürgülü ve çıkarılıp temizlenir halde olur. Zaman içerisinde yağ ve nemle dolan filtreler çıkarılarak temizlenip tekrar kullanılır hale getirilebilirler. Uzun süre kullanım sonunda ise çekim işlevini yerine getiremeyen davlumbaz filtreleri değiştirilmelidir.

Davlumbaz Fiyatları

Davlumbaz modellerinin fiyatları, tasarımları, ebatları, fonksiyonel özellikleri, kullanılan malzeme türüne göre değişkenlik gösterir. Ada tipi davlumbazlar cam tipi modellere göre daha yüksek fiyatlıdır. Dokunmatik modeller en son teknolojik özelliklere sahip oldukları için diğer modellere göre farklı fiyatlandırılır. İkili, üçlü ankastre set modellerini ekonomik açıdan avantajlı oldukları için tercih edebilirsiniz. Set halinde satışa sunulan bu ürünleri uygun fiyatlarda satışa sunulurlar. Siz de yemek kokularının evinizin havasını bozmasını istemiyor, davlumbaz avantajlarından yararlanmak istiyorsanız Simfer web sayfasını ziyaret ederek mutfağınıza ve bütçenize uygun modeli belirleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü hemen sipariş edebilirsiniz. 

Davlumbazlar içlerindeki motor sayesinde koku, duman ve ısıyı çekerler ve bir boru vasıtasıyla dışarıya aktarırlar. Bu sayede mutfaklarda sürekli bir hava akışı sağlarlar ve hava sirkülasyonunu sağlarlar.

Yemek yapma esnasında oluşan buhar ve ısıyı çekerek mutfakta daha rahat ve sağlıklı bir ortam yaratırlar. Yemek yapmak ne kadar zevkli ve keyifli olsa da yemek yaparken kullandığımız malzemeler ve ürünler evde istenmeyen kokular oluşturabilir. Davlumbazlar aynı zamanda bu kokuları da çekerek mutfağınızın daha temiz kokmasını sağlarlar.

Günümüzde davlumbazlar sadece fonksiyonel değil aynı zamanda şık tasarımlarıyla mutfağın modern görünmesine ve estetiğine de katkıda bulunurlar. Özellikle ankastre davlumbazlar şık tasarımlarıyla mutfağa bambaşka bir hava katarlar.

Ankastre davlumbazlarda bir çok seçenek bulunduğu gibi seçtiğiniz modele göre bir çok farklı fiyat skalası bulunur. Davlumbazınızın fiyatını belirleyen önemli unsurlar, davlumbazın çekim gücü, boyutu ve kullanılan malzemelere ilave olarak davlumbazınızın fonksiyonlarıdır.

Davlumbaz yapımında metalin yanında cam, inox gibi farklı malzemeler kullanılır. Kullanılan malzemenin kalitesi fiyata etki eder. Ancak aynı zamanda kaliteli malzemelerin kullanıldığı ankastre davlumbazlar daha uzun ömürlü ve kullanışlı oldukları için fiyat/performans açısından daha hesaplı olabilirler.

Ankastre davlumbaz fiyatlarını değerlendirirken kendi ihtiyaçlarınızı ve mutfak tasarımını ve beğenilerinizi dikkate almanız yararlı olur. Mutfağınızda yemek yapma sıklığınız, yaptığınız yemek tarzları ve mutfağın büyüklüğü, davlumbaz boyutu ve çekim gücü seçiminde büyük önem taşır. Bu faktörleri dikkate alarak size en uygun davlumbazı seçmeniz aynı zamanda en uygun fiyatlı davlumbazı seçmeniz anlamına gelir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.