Simfer

Kurulduğu günden bugüne, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmekte olan Simfer; sivil toplum kuruluşlarının projelerine destekleriyle toplumun gelişimine katkı sağlamayı ve bu kuruluşların projelerini başarıyla sürdürmelerini misyon edinmiştir. Sosyal proje ve çalışmaları kurum kültürünün bir parçası olarak benimseyen ve “Hepimiz sosyal sorumluyuz” vizyonuna sahip olan Simfer, bu bilinçle tüm paydaşlarının nezdinde sosyal sorumluluğunu yerine getirmektedir.

Sosyal sorumluluk projelerine gösterdiği duyarlılıkla farklı hayatlara dokunabilen Simfer, Türkiye Eğitim Gönüllüleri vakfıyla ortak hareket ederek her yıl 1000 çocuğun eğitimine destek vermektedir. Ortak bir gelecek hedefiyle eğitime öncelik vererek şimdiye kadar binlerce başarılı ve ihtiyaç sahibi çocuğun eğitim imkânlarının geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

Toplumda engelli bireyler ile ilgili duyarlılık ve bilinç oluşturulmasında rol oynama amacıyla, Melikgazi Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’ne dört yıldır aralıksız olarak destek veren Simfer; engelli bireylerin sosyal yaşama daha fazla dâhil olmalarında büyük pay sahibi olmuştur. Gerek sosyal yaşamda, gerekse sporda tüm engelleri birlikte aşma hedefiyle; Türk sporuna ve sporcusuna verdiği desteği sürdürmeye gelecek yıllarda da devam edecektir.